SPORT-PARK TERMLABDARÚGÓ BAJNOKSÁG

2009-2010. ÉVIVERSENYKIÍRÁSA, JÁTÉKSZABÁLYAI

1.) A bajnokság rendezője: A bajnokságot a Tiszaújvárosi Sport-Park Nonprofit Kft. rendezi. (Cím:3580 Tiszaújváros, Teleki Blanka út 6.)

2.) A bajnokság versenybizottsága Elnök: Lukács János Tagjai: Gál Csaba Faragó József

3.) A bajnokságban részvevő csapatok: Azon csapatok, akik a megadott határidőre a kiírásnak megfelelő módon beneveztek a bajnokságra.

4.) A bajnokság helye és ideje: A bajnokság egyidényes rendszerben bonyolódik le. A mérkőzések minden hétfőn és kedden kerülnek megrendezésre a Sportcentrum Edzőtermében.

A bajnokság kezdete: 2009. október 05.
Nevezési határidő: 2008. szeptember 28.
Nevezési díj: 25.000 Ft/csapat
Egyéb költség: Mérkőzés előtt a kiírásban elől szereplő csapat a játékvezetői díjat készpénzben fizeti.
A nevezés csak a leadott nevezési lappal együtt érvényes.
Információ: 542-030

5.) A bajnokság lebonyolítása: A benevezett csapatok körmérkőzés formájában játszanak, mindenki mindenkivel mérkőzik, ennek alapján alakul ki a végeredmény.A mérkőzéseken a győzelemért 3 pont jár.Döntetlen eredmény esetén mindkét csapat 1 pontot kap.Vesztes mérkőzések után nem jár pont.A bajnokság végeredményét a mérkőzéseken szerzett pontok összessége határozza meg.Azonos pontszám esetén: - az egymás ellen játszott mérkőzés eredménye,- gólkülönbség (az összes mérkőzést figyelembe véve),- több rúgott gól,- sorsolás.

6.) Díjazás: Az első 3 helyezett csapat érem díjazásban részesül.

7.) A bajnokság játékszabályai: Játéktér 40 x 20 m, kapuk mérete: 2 x 3 m.A labda játékon kívülre kerül, ha az oldal, illetve alapvonal vonalában elhagyja a játékteret. A partdobás elvégzése történhet lábbal v. kézzel. Partrúgáskor a labda teljes terjedelmével a vonalon kívül helyezkedik el. A lábbal történő megjátszás esetén az ellenfél játékosa köteles legalább 3 m-re eltávolodni a labdától.A kapusról, védőjátékosról alapvonalon kívülre került labda után szögletrúgás következik. Szögletrúgásnál és szabadrúgásnál az ellenfél játékosainak 3 m-re kell lenni a labdától. A kapus a labdát, ha az alapvonalon megy ki csak kézzel hozhatja játékba. Játékba a labda akkor kerül, ha elhagyja a büntető területet.Amennyiben a labda játékban van, a kapus gólt érhet el.Amennyiben a labda a mennyezetet éri a játék megy tovább, de ha a labda a mennyezetről a kapuba kerül, akkor az a gól érvénytelen és kirúgással vagy szöglet rúgással folytatódik a játék.Minden mérkőzésre 16 játékos nevezhető. A cserék korlátlan számban a mérkőzés egész ideje alatt alkalmazhatók.A kezdőcsapat 6 játékosból áll (5 mezőnyjátékos és 1 kapus).A bajnokság folyamán csak az előzetesen benevezett játékosok szerepeltethetők.Egy játékos csak egy csapatban szerepelhet.

A játékidő 2 x 20 perc, 5 perc szünettel. Várakozási idő nincs! Minden mérkőzés előtt legalább 20 perccel a csapatvezető köteles a hivatalos jegyzőkönyvet kitölteni, és a játékvezetőnek átadni.A mérkőzések előtt a csapatok egyezzenek meg, hogy milyen szívű mezben játszanak. A sorsolásban elől álló csapat köteles igazodni a másik csapat szereléséhez. Rossz csere esetén a játékvezető 2 perces kiállítással köteles büntetni a vétkes csapatot.Szándékosan lábbal a kapushoz történő labdatovábbítás esetén a kapus azt nem érintheti kézzel.Kézzel való érintés esetén 6-os vonalról közvetett szabadrúgás jár. A büntetőrúgásokat 7 méterről kell rúgni.

8.) A bajnokság fegyelmi ügyei: A bajnokság folyamán 2 és 5 perces, valamint végleges kiállítás alkalmazható. Egy mérkőzésen egy játékos második 2 perces, vagy az egyszeri, 5 perces büntetés után nem szerepelhet. A büntetés letöltése után léphet pályára a cserejátékos.A véglegesen kiállított játékos helyére cserejátékos nem állítható be.A véglegesen kiállított játékos a torna soron következő mérkőzésén automatikusan nem szerepelhet.Súlyos szabálysértés esetén a Versenybizottság a torna további mérkőzéseiről kizárhatja a játékost.

9.) Egyéb problémák: Amennyiben valamely csapat hibájából a mérkőzés elmarad a mérkőzést 3-0 gólkülönbséggel és 3 ponttal a vétlen csapat javára igazolja a Versenybizottság.A mérkőzés eredménye ellen óvást 5.000 Ft egyidejű befizetése mellett írásban a mérkőzést követő 48 órán belül lehet a Versenybizottságnál benyújtani.